Trial period of the product has expired. You can purchase the full version of the product on the site www.bitrixsoft.com.

Провідний турецький банк
в Україні

Розрахунки в іноземній валюті за межами України із використанням картки

Карткові операції за межами України за технологією DCC (Dynamic Currency Conversion)

Технологія DCC передбачає можливість вибору клієнтом у момент здійснення операцій з платіжною карткою (як готівкових, так і безготівкових, у т.ч. через Інтернет) валюти операції.

Сума операції, що відображається клієнту в чеку, розраховується за курсом платіжної системи. При цьому платіжна система виставляє банку-емітенту суму до розрахунку у валюті розрахунків з Банком (долари США). Банк здійснює перерахунок списаної платіжною системою суми платіжної операції у валюту рахунку клієнта за курсом Банку для проведення карткових операцій .

Рекомендуємо при розрахунках картками за межами України, а також на закордонних сайтах, дуже уважно ознайомлюватись з інформацією на моніторах та чеках платіжних пристроїв (на моніторі комп’ютера) та уникати обрання за межами України або на закордонних сайтах валюту операції «гривня». Звертаємо Вашу увагу, що є ряд закордонних сайтів, на яких не передбачено вибір валюти і валюта операції завжди гривня. Якщо Ви користуєтеся такими сайтами, враховуйте, що сума операції, яка відображається на сайті, відрізнятиметься від суми, що буде списана з Вашого рахунку.

Приклад 1. Клієнту на АЗС в Польщі при розрахунку карткою було запропоновано обрати суму операції гривню. Оскільки клієнт має рахунок у гривні, він погоджується. На екрані ПОС-терміналу клієнт бачить суму в гривні 1421,00 грн., ця сума його влаштовує, він підтверджує проведення операції. Банк проводить авторизацію та блокує на рахунку клієнта суму у розмірі 1421,00 грн. Через декілька днів Банк отримує від платіжної системи запит на списання 38,86 дол. США. Банк конвертує 38,86 дол. США у валюту рахунку (гривня) за курсом для проведення карткових операцій на день списання та списує з рахунку клієнта 1457,25 грн.

Приклад 2. Клієнт в Іспанії в банкоматі знімає 100 євро з картки, оформленої до рахунка в євро. Перед видачею коштів на екрані банкомата клієнт бачить повідомлення «Я погоджуюсь з умовами банку щодо розрахунку суми операції», натискає кнопку «Так» та отримує 100 євро, а також чек, на якому дрібним шрифтом внизу чека зазначено, що розрахункова валюта за цією операцією – долари США. Банк отримав від платіжної системи авторизаційний запит на 100,82 доларів США; оскільки рахунок клієнта відкрито в євро, Банк конвертує 100,82 доларів США в гривню за курсом продажу доларів США для проведення карткових операцій, а отриману суму (3 780,75 грн.) конвертує в євро за курсом купівлі євро для проведення карткових операцій та блокує на рахунку клієнта 100,15 євро, а також комісію за видачу готівки в банкоматі 2,50 євро. За таким самим алгоритмом відбувається списання коштів за курсом на дату списання.

Приклад 3. Клієнт на сайті booking.com бронює готель з обов’язковою попередньою оплатою, при цьому для зручності обирає валюту відображення ціни готелю – гривню. Вартість бронювання обраного готелю становить 12 000,00 грн., клієнт вказує реквізити картки та підтверджує оплату. Банк отримує авторизаційний запит на 12 000,00 грн. та блокує цю суму на рахунку клієнта. Через декілька днів Банк отримує від платіжної системи запит на списання 328,15 дол. США. Банк конвертує 328,15 дол. США у валюту рахунку (гривня) за курсом для проведення карткових операцій на день списання та списує з рахунку клієнта 12 305,63 грн.

ВІДКРИТИ РАХУНОК Депозит до 17%