Trial period of the product has expired. You can purchase the full version of the product on the site www.bitrixsoft.com.

Провідний турецький банк
в Україні

Закрите акціонерне товариство «ВЕСТ ФАЙНЕНС ЕНД КРЕДИТ БАНК» (скорочена назва ЗАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК») було зареєстровано Національним Банком України у жовтні 2006 року.

cwb3.jpg.png

2007


У лютому 2007 року КРЕДИТВЕСТ БАНК отримав банківську ліцензію Національного Банку України. Статутний капітал Банку склав 72 мільйони гривень (11 мільйонів євро).

На початку березня 2007 року КРЕДИТВЕСТ БАНК відкрив двері своїм першим клієнтам.

З березня 2007 року КРЕДИТВЕСТ БАНК є членом Державного фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У травні-липні 2007 року Банк почав надавати послуги грошових переказів системами «Вестерн Юніон», «Анелік» та «ПриватМані», а у червні 2007 року приєднався до Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП).

2008 - 2009

З травня-липня 2008 року Банк є членом міжнародних платіжних систем Visa та MasterCard.

У 2008 році було відкрито три відділення КРЕДИТВЕСТ БАНКУ у м. Києві.

Аудит банку за міжнародними стандартами здійснює компанія "KPMG Ukraine". Своїм українським аудитором КРЕДИТВЕСТ БАНК обрав аудиторську фірму "Баланс".

27 січня 2009 року банк було реорганізовано в Відкрите акціонерне товариство «ВЕСТ ФАЙНЕНС ЕНД КРЕДИТ БАНК».

2010 - 2011

13 грудня 2010 року ВАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" став членом Американської торговельної палати в Україні - однієї з найефективніших неурядових бізнес-організацій, що присутні в Україні.

11 січня 2011 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців було змінено тип та найменування ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВЕСТ ФАЙНЕНС ЕНД КРЕДИТ БАНК» на ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВЕСТ ФАЙНЕНС ЕНД КРЕДИТ БАНК» (скорочена назва ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»).

15 квітня 2011 року Загальними Зборами Акціонерів було прийнято рішення про збільшення статутного капіталу Банку на 15 870 200 гривень до 88 045 200 гривень шляхом закритого розміщення акцій існуючої номінальної вартості Банку.

 2012 - 2013

16.07.2012 року міжнародне рейтингове агентство JCR Eurasia Rating присвоїло ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» довгостроковий рейтинг за національною шкалою «A+(Ukr)» з прогнозом «Стабільний», який вказує на кредитний рейтинг інвестиційного рівня.

Згідно даних АУБ за результатами діяльності у 2012 році в банківській системі України ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» отримало:

  • 33 місце за фінансовими результатами;
  • 11 місце за значеннями рентабельності капітала;
  • 6 місце за значеннями рентабельності активів.

04.07.2013 року міжнародне рейтингове агентство JCR Eurasia Rating покращило довгостроковий рейтинг за національною шкалою ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» до «AA- (Ukr)» з «А+ (Ukr)» та короткостроковий рейтинг за національною шкалою до «А-1+ (Ukr)» з «A-1 (Ukr)» з прогнозом «Стабільний».

2014

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» розвивається динамічно. Підтвердженням цього є збільшення кредитного портфеля клієнтів на 76% протягом 2013 року. Проблемна заборгованість склала 0,65%. В свою чергу обсяг депозитів клієнтів зріс майже у три рази.

Згідно даних АУБ за результатами діяльності у 2013 році в банківській системі України ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» отримало:


  • 27 місце за фінансовими результатами;
  • 7 місце за значеннями рентабельності капітала;
  • 3 місце за значеннями рентабельності активів.

04.03.2014 року міжнародне рейтингове агентство JCR Eurasia Rating підтвердило довгостроковий рейтинг за національною шкалою ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні «AA- (Ukr)»  та короткостроковий рейтинг за національною шкалою на рівні «А-1+ (Ukr)» з прогнозом «Стабільний», що свідчить про наявність у банку кредитних рейтингів інвестиційного класу.

21.07.2014 року міжнародне рейтингове агентство  JCR Eurasia Rating підтвердило довгостроковий рейтинг за національною шкалою ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні «AA- (Ukr)»  та короткостроковий рейтинг за національною шкалою на рівні «А-1+ (Ukr)» з прогнозом «Стабільний», що свідчить про наявність у банку кредитних рейтингів інвестиційного класу.

2015

30 червня 2015 року уповноважене національне рейтингове агентство IBI-Рейтинг підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», за Національною рейтинговою шкалою, на рівні «uaAA» зі збереженням прогнозу «стабільний». Фінансова установа з рейтингом «uaAA» характеризується дуже високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими установами.

IBI-Рейтинг також підтвердив Рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні 5 «відмінна надійність». Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 5 вказує на те, що фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ, має добру репутацію.

В листопаді банк здійснив перехід на нову систему автоматизації операційного дня банку АБС Б2, яка дозволяє розширити та урізноманітніть лінію продуктів Банку, а також підвищити ефективність автоматизованого супроводження операцій клієнтів.

Зміна офісу розташування: м Київ, вул. Леонтовича, 4. Переїзд здійснюється з метою надання більш якісних послуг банку, а також комфортного і зручного місця розташування. Просторі приміщення, виконані в сучасному дизайні, дозволяють розмістити розширений штат професійних менеджерів, які здійснюють обслуговування юридичних і фізичних осіб. Все це поліпшить умови надання послуг клієнтам, а також скоротить час на проведення операцій.

2016

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» долучилися до Незалежної асоціації банків України. Це дає оперативну інформацію про зміни в законодавстві та ефективний захист своїх прав та інтересів.

В рамках планової довгострокової програми розвитку, ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» завершив процедуру збільшення статутного капіталу на 32,5%, або на 33,5 млн. грн. – до 136,47 млн. грн.

Капіталізація здійснювалася шляхом збільшення номінальної вартості акцій, за рахунок прибутку отриманого в 2015 році. Рішення було прийнято на засіданні зборів акціонерів 14 квітня 2016 року. Державна реєстрація змін до Статуту банку відбулася 1 червня 2016 року.

Попереднє збільшення капіталу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»  відбулось в липні 2015 року. Статутний капітал був збільшений на 14,967 млн. грн., або на 17%, – до 103,012 млн. грн.

Зростання капіталу, дозволить Банку і надалі виконувати довгострокову стратегію розвитку, зміцнить позиції на ринку, збільшить довіру клієнтів та відкриє нові можливості щодо реалізації кредитних проектів для клієнтів-позичальників.»

29 липня 2016 року міжнародне рейтингове агентство JCR Eurasia Rating підтвердило довгостроковий рейтинг за національною шкалою ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні «AA- (Ukr)» та короткостроковий рейтинг за національною шкалою на рівні «А-1+ (Ukr)» з прогнозом «Стабільний», що свідчить про наявність у банку кредитних рейтингів інвестиційного класу. JCR Eurasia Rating також підтвердило довгострокові міжнародні рейтинги в іноземній та національній валютах на рівні «BB-» з прогнозом «Стабільний», що є вище рейтингу країни.

Розпочато співпрацю з Чорноморським банком торгівлі та розвитку (ЧБТР) – міжнародна фінансова організація зі штаб-квартирою в Салоніках, Греція, надав ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» 5 млн. дол. США кредиту.

Фінансування надається в рамках програми відновлювального торгового фінансування.

Програма відновлювального торгового фінансування сприятиме підтримці міжнародного бізнесу клієнтів ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», а саме: розширенню фінансування тих клієнтів, які імпортують товари з країн-членів ЧБТР та підтримці експорту товарів із України.

Така співпраця сприятиме економічним перевагам для української економіки за рахунок додаткових надходжень від експорту, надходжень від сплати податків та збільшення економічної активності в рамках фінансування, що надається.

2017

На загальних зборах акціонерів ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», які відбулися 24 квітня 2017 року, було прийнято рішення щодо збільшення статутного капіталу Банку до 204,9 млн гривень шляхом підвищення номінальної вартості акцій Банку за рахунок прибутку, отриманого в 2016 році.

Прибуток ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК за 2016 рік становив 30,9 млн гривень, з яких 2,4 млн гривень було направлено до фондів Банку, а 28,5 млн гривень - на збільшення статутного капіталу.

Також зазначаємо, що за результатами проведеного Національним банком України діагностичного обстеження з урахуванням стрес-сценарію, ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" не потребує докапіталізації.

Станом на 31 березня 2017 року регулятивний капітал Банку складав 348,9 млн. гривень, що значно перевищує вимоги Національного банку України щодо мінімального розміру регулятивного капіталу.

2018

За результатами проведеного Національним банком України діагностичного обстеження з урахуванням стрес-сценарію, ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" наголошує на відсутності потреби в докапіталізації.

2019

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» завершив процедуру збільшення статутного капіталу на 31,7% (або на 65 млн. гривень) до 269,93 млн. грн. в рамках довгострокової програми розвитку Банку.

27 грудня 2019 року уповноважене національне рейтингове агентство IBI-Рейтинг підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», за Національною рейтинговою шкалою, на рівні «uaAA+», прогноз «Стабільний».

IBI-Рейтинг також підтвердив Рейтинг надійності банківських вкладів  АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні 5+ «Відмінна надійність».

2020

5 лютого 2020р. в рамках VI LEGAL BANKING FORUM, організованого «Фінансовим клубом» та видавництвом «Юридична практика», в рейтингу «Банки 2020 року» АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» переміг у номінації «Найкращий корпоративний банк серед невеликих банків з іноземним капіталом».

В червні 2020р. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» підписав «Меморандум про загальні засади співробітництва з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань реалізації державної фінансової підтримки сільгоспвиробників».

15 липня 2020р АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» підписав договір про співробітництво з Фондом розвитку підприємництва і долучився до участі в державній програмі підтримки малого та середнього бізнесу в Україні "Доступні кредити 5-7-9%".

В листопаді 2020р. ПАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) та АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» уклали угоду про співпрацю в рамках проекту стимулювання експорту товарів українського виробництва. Меморандум передбачає участь відібраних банком бізнес-проектів в програмі ЕКА «Страхування експортних ризиків», яка істотно спрощує доступ експортоорієнтованого бізнесу до банківського фінансування.

2021

4-5 лютого 2021р. акціонер CreditWest Bank пан Хюсейн АЛТІНБАШ, а також незалежний член наглядової ради CreditWest Bank пан Корай АККУШ відвідали Україну. В рамках візиту було проведено ряд робочих зустрічей з представниками українського уряду, організованих менеджментом CreditWest Bank Ukraine, зокрема, проведені переговори з CEO Ukraine Invest Сергієм Цивкачем. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи залучення турецького капіталу на український ринок та питання розвитку турецько-українських відносин.

З червня 2021р. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» встановив партнерські відносини з Raiffeisen Bank International AG (Відень, Австрія) та відкрив кореспондентські рахунки у EUR та USD. Співпраця з таким міжнародним банком як Raiffeisen Bank International AG свідчить про високий рівень репутації АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК».

8 липня 2021р. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», на запрошення Київської торгово-промислової палати, взяв участь у зустрічі з Асоціацією кримськотатарських підприємців Туреччини, України та Румунії TURKSİD у складі якої були представники великого турецького бізнесу.

1 вересня 2021р. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» приєднався до нової програми Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР), що передбачає отримання Банком 5 млн. доларів США для підтримки розвитку МСБ в Україні. Цим самим, Банк реалізує стратегію розширення свого кредитного портфеля МСБ завдяки активній участі у міжнародних та національних програмах підтримки МСБ. 

В жовтні 2021р. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» та ЗАТ «Угорський експортно-імпортний банк» урочисто уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку співробітництва. Метою підписання даного Меморандуму є розвиток економічних відносин між Україною та Угорщиною, підтримка зовнішньоторговельних операцій між країнами та сприяння угорським інвестиціям в Україні.

3 грудня 2021р. уповноваженим Національним рейтинговим агентством IBI-Рейтинг було підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» за Національною рейтинговою шкалою на рівні «uaAA+» та підвищено прогноз до «Позитивний» (рейтинг інвестиційного рівня). IBI-Рейтинг також підтвердили Рейтинг надійності банківських вкладів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні 5+ «Відмінна надійність».

24 грудня 2021р. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», Міністерство фінансів України та АТ «Укрексімбанк» уклали Угоду про субфінансування в межах Фінансової угоди між Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Україною, спрямовану на впровадження Проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», з метою подальшого кредитування підприємств аграрного сектору економіки України.

24 грудня 2021 року АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» та АТ «Укрексімбанк» уклали Субсидіарну кредитну угоду в рамках реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) Проєкту доступу до довготермінового фінансування, загальний обсяг якого складає 150 мільйонів доларів США та спрямований на поліпшення доступу експортно-орієнтованих малих і середніх підприємств (МСП) до довгострокового фінансування.

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» було відібрано МБРР та АТ «Укрексімбанк» як такий, що відповідає усім критеріям для реалізації Проєкту шляхом надання фінансування розміром 1,5 млн. дол. США своїм клієнтам.

2022

29 липня 2022р., уповноваженим Національним Рейтинговим Агентством «Рюрік» було підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг позичальника АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» за національною рейтинговою шкалою на рівні «uaААА» інвестиційної категорії з прогнозом «У розвитку». НРА «Рюрік» також присвоїв Рейтинг надійності депозитних вкладів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні r5+ «Відмінна надійність».

ВІДКРИТИ РАХУНОК Депозит до 17%